Licznik

78158 gości było na naszej stronie

Aktualności

ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 202

W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM NR 2  W ŁODZI

Zapraszamy na ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY, które odbędzie się w sobotę 15 września 2019 r., w godz. 9.00 -13.00 na boisku przy ul. Grabieńskiej 3b.

Więcej informacji w zakładce WYDARZENIA. 

 


 

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo, do 15 września 2019 r., można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych - do dnia 15 października 2019 r.

Informacje na ten temat przekazała Państwu pedagog szkolny poprzez Dziennik Elektroniczny LIBRUS.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo  na stronie UML w zakładce EDUKACJA - STYPENDIA- STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE.

Link do strony:

https://uml.lodz.pl/edukacja/stypendia/stypendia-i-zasilki-szkolne/


ZEBRANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW

Szanowni Rodzice

Zebrania organizacyjne klas I- VIII odbędą się w naszej szkole 11-12 września 2019 r. ( środa, czwartek). W dzienniku elektronicznym Librus wychowawcy klas poinformują Państwa o dniu i  godzinie spotkania z rodzicami.

Uprzejmie prosimy o przybycie na zebranie. Wychowawcy przekażą Państwu ważne informacje szkolne.


 

PROSIMY O GŁOSY NA NASZE 3 PROJEKTY W BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2019/2020 
 
 14 - 29 września 2019 - Głosowanie na projekty drogą papierową.
  14 września - 6 października 2019 - Głosowanie na projekty drogą elektroniczną.

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, budżet obywatelski umożliwia realizację wielu ciekawych inicjatyw dla naszych uczniów.
Cała społeczność  szkoły prosi wszystkich o oddanie głosów na  3 nasze projekty:

 

 W163NO - Zajęcia taneczne wspierające uczniów w trudnościach emocjonalnych - ZUMBA. 

Projekt powstał na podstawie diagnozy przeprowadzonej wśród uczniów przebywających na świetlicy szkolnej w SP nr 202 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Zajęcia te odbywałyby się cyklicznie 2 godziny tygodniowo przez cały rok szkolny dla uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego. ZUMBA KIDS to ciesząca się popularnością atrakcyjna forma ruchu. łączy w sobie różne elementy rytmiczno-muzyczne, zajęcia odbywają się przy muzyce latynoamerykańskiej i nie tylko. Zumba pozwala uwolnić emocje, rozładować napięcie, poprawić koordynację i sprawność fizyczną , wpływa na rozwój koncentracji i wytrzymałości i orientacji w przestrzeni. Ma również właściwości wychowawcze, kształtuje: zdecydowanie i współdziałanie. Taniec ten przede wszystkim dostarcza pozytywnej energii i radości.

W294NO - Modernizacja placu zabaw. 

Pomysł na modernizację placów zabaw wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa, harmonijnego rozwoju oraz prawa do wypoczynku dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 228. Do placówki uczęszcza 200 dzieci w wieku 3-6 lat. Dotychczas do dyspozycji mają jedynie 4 trzydziestoletnie huśtawki, dwie piaskownice i zestaw z dwoma zjeżdżalniami. Urządzenia, które są do dyspozycji dzieci nie zapewniają należytego bezpieczeństwa. Nowy sprzęt ogrodowy pozwoli na wszechstronny rozwój, aktywności fizyczną i uczestnictwo w szczęśliwej zabawie na świeżym powietrzu.

W182NO - Inny nie znaczy gorszy - wyrównanie szans rozwojowych uczniów - wyposażenie pracowni biofeedback w szkole.

Zaadaptowanie, wyremontowanie i wyposażenie jednej z pracowni szkolnych na potrzebę utworzenia pracowni biofeedback to pierwszy z etapów, którego realizacja zaplanowana jest w ciągu jednego roku szkolnego. Treningi EEG Biofeedback to skuteczna, profesjonalna i terapeutyczna pomoc podczas zaobserwowanych u uczniów trudności w nauce, deficytach uwagi, dysfunkcjach poznawczych oraz spektrum autyzmu, zespole Aspergera, zespole ADHD, wypaleniu zawodowym, depresji i zaburzeniach emocjonalnych. Projekt zakłada doskonalenie zawodowe nauczycieli w kierunku EEG Biofeedback oraz zorganizowanie nieodpłatnych treningów na terenie szkoły w wymiarze 30 godzin dydaktycznych w tygodniu. Projekt zakłada dodatkowe zatrudnienie nauczycieli do diagnozowania i prowadzenia treningów EEG Biofeedback.

W tym roku szkolnym nie ma ograniczeń wiekowych - każdy mieszkaniec Łodzi może zagłosować!

do 6 listopada 2019 ogłoszenie wyników ŁBO 2019/2020

Zapraszamy do odwiedzenia strony:https://uml.lodz.pl/bo

Liczymy na Państwa głosy. Bardzo za nie dziękujemy.

 Dobro i edukacja naszych uczniów jest dla nas najważniejsza. 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020,

dnia 02.09.2019 r. poniedziałek

 8.00    kl. VII i VIII

 9.00     kl. IV i VI

 10.00   kl. V

 11.00   kl. I

 12.00   kl. II i III

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. I –VIII odbędzie się 01.09.2019 (niedziela) o godzinie 12.30 w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli

                                                                                                                           Z  poważaniem

                                                                                                                         Wiesława Sobczyk