Szanowni Uczniowie i Rodzice

Urząd Miasta Łodzi zakupił dla całej edukacji w Łodzi licencje na usługę Office 365.

W ramach usługi szkoły otrzymały pakiet Office 2016.

Miasto zakupiło licencje dla każdego nauczyciela, pracownika administracji szkoły oraz ucznia w ilości 5 licencji dla każdego. Oznacza to, że każda osoba, która otrzyma konto Office 365 ma prawo do zainstalowania najnowszej wersji pakietu biurowego MS Office na 5 prywatnych urządzeniach (komputer, laptop, smartfon) w ramach jednego gospodarstwa. Licencje przypisane są do danego użytkownika i nikt inny nie może z nich korzystać.

W najbliższą środę 10.10.2018 roku wychowawcy klas przekażą uczniom oświadczenia dla rodziców, niezbędne do założenia konta Office 365. Na podstawie tego konta administrator p. Anna Janik założy konta uczniom. Po wygenerowaniu haseł  przekaże nazwę kont i haseł wychowawcom klas, którzy rozdadzą je uczniom. Konta przygotowujemy dla klas IV - VIII.

Korzystanie z takiej formy licencji na Office 365 nie jest obowiązkowe. Każdy z Rodziców sam zdecyduje, czy chce z tej oferty skorzystać. Może w terminie późniejszym dołączyć do szkolnych użytkowników.

Po zakończeniu edukacji w naszej szkole konto wygasa. W nowej szkole każdy uczeń otrzyma konto i hasło nowe.

Jak zalogować się na konto Office 365?

1. Po otrzymaniu loginu i jednorazowego hasła od wychowawcy, z poziomu przeglądarki internetowej uruchamiamy stronę:

portal.office.com

1. Po zatwierdzeniu powyższego adresu otrzymamy okno logowania, gdzie w polu edycyjnym wpisujemy otrzymany adres e-mail:

np.  e.nowak@sp202.elodz.edu.pl

Po przejściu dalej należy wpisać otrzymane hasło jednorazowe.

1. Przy pierwszym logowaniu system wymusi zmianę hasła. W tym celu jako hasło stare wpisujemy hasło otrzymane. Nowe hasło wymyślamy z uwzględnieniem siły i bezpieczeństwa hasła (minimum 8 znaków w tym duże i małe litery oraz znaki specjalne)
  2. Po zalogowaniu się do portalu system przeprowadzi nas przez wstępną konfigurację (m.in. ustawienie strefy czasowej)
  3. Po tych czynnościach możemy rozpocząć pracę z systemem.

Prosimy uczniów, którzy otrzymali loginy i hasła od wychowawców o zalogowanie się do usługi Office 365.

Office 365 gwarantuje każdemu uczniowi efektywną naukę i wspaniałą zabawę.

Opublikowała Anna Janik